Kominek – źródłem ogrzewania domu

W dzisiejszych czasach wielu z nas bardzo mocno ceni sobie praktyczność. Kupując więc przedmiot albo narzędzie do domu, musi ono spełniać określone zadania — funkcje, a także musi być przydatne w innych nadzwyczajnych sytuacjach. Do takiego rodzaju sytuacji możemy z pewnością zaliczyć kominek, który jest źródłem ogrzewania, a zarazem ozdobą w domu. Dodatkowo takie domy lub mieszkania z kominkiem dają poczucie przytulności oraz ocieplają atmosferę domową, wokół, której skupia się cała rodzina.

Kominek – źródłem grzewania

Kominek oprócz pełnienia funkcji klimatycznej i ozdobnej domu, bardzo często odpowiada za centralne ogrzewanie. Rutyną jest, aby w całym domu było wystarczająco ciepło, można wówczas zamontować nowoczesne kominki z płaszczem wodnym, dzięki czemu ogrzewamy pomieszczenia i przy okazji cały dom. Podłączając kominek do ogrzewania centralnego daje nam źródło ciepła, ale nie tylko w jednym pomieszczeniu, tylko w każdym pokoju. Dzięki takim rozwiązaniom kominki stały się coraz bardziej przydatne i nie stanowią już jedynie element dekoracyjny domu.

Dodatkową zaletą kominka w teraźniejszych czasach jest ich ekologia. Inaczej mówiąc, montując kominek z płaszczem wodnym, eliminujemy większa ilość spalonego drewna, które jest mniej szkodliwy, niż od produktów spalonego gazu lub węgla.

Jakie drewno jest najodpowiedniejsze na opał?

Najlepszym oraz najbardziej „kalorycznym” drewnem, jest między innymi drewno z drzew liściastych — brzoza, dąb, jasion, buk lub drzewa owocowe. Mają one najwyższą wartość opałową, a także długo się palą i dodatkowo wytwarzają najwięcej ciepła. Warto wspomnieć, że powstają z nich bardzo mała ilość popiołu oraz nie zawierają substancji smolistych, które brudzą szybę w kominku. Natomiast drewno z drzew iglastych jest dużo gorsze, gdyż w czasie palenia strzelają iskrami oraz zwierają dużo żywicy, co powoduje szybsze zanieczyszczenie kominka oraz paleniska.

Tradycyjny kominek, a może nowoczesny?

Jak dobrze można zauważyć nastały już czasy, w których odchodzi się od obudowy kominków charakterystycznymi kamieniami lub belkami. Nowoczesne kominki produkowane są minimalistycznie — czyli bardziej prostokątnie niż kwadratowe. Z praktycznego widoku, zajmują po prostu mniej miejsca. Oczywiście mamy możliwość zamontowania dwustronnego kominka. Wówczas widać go zarówno w jednym pokoju, jak i po drugiej stronie następnego pomieszczenia.

Należy zwrócić uwagę na kominki narożne, które ostatnio cieszą się bardzo dużą popularnością. Kominki te dają zdumiewający efekt, przy czym są bardzo pożądane przez społeczeństwo. Kolejnym atutem nowoczesnego kominka jest jego montaż. Nawet w najbardziej nowoczesnym domu pomieszczenia kominek w zależności od jego rodzaju, możemy już zamontować nie tylko w ścianie, ale również na filarze, co daje lepszy i perfekcyjny wygląd mieszkania.

Montując kominek, warto pamiętać o przeprowadzeniu przewodów , które rozprowadzają ciepło po innych pomieszczeniach. Można również wykonać instalację na samym parterze albo na piętrze domu. Należy wówczas zamówić i zamontować specjalną turbinę, która rozprowadza ciepło po całym domu.

https://www.szalonymax.pl/Szalonymax.pl – sklep internetowy z kominkami, piecami i wieloma innymi produktami – sprawdź ofertę!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *