Dlaczego kłótnie w związku są ważne?

Relacje damsko-męskie bywają trudne. Samo poderwanie partnerki lub partnera jest czynnością stresującą i często nieprzynoszącą efektów. Miłość i uczucie jest jednak bardzo ważną częścią każdego człowieka.

Dzięki tym czynnikom można poczuć się kochanym, bezpiecznym i wyjątkowym. Niestety codzienne kłótnie i nieporozumienia psują owe uczucia i doprowadzają do rozpadu związku. Czy kłótnie są potrzebnym elementem każdego związku?

Do tanga trzeba dwojga

Związek jest tworzony przez dwie osoby, które w równym stopniu ponoszą winę za kłótnię. Często każdej z nich wydaje się, że prowodyrem kłótni była druga osoba, jednak nie jest to prawda. Wielu psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów opublikowało szereg artykułów, z których można wywnioskować, że kłótnie to jedne z najważniejszych rzeczy, jakie można spotkać w związku. Gdyby nie byłoby ich, oznaczałoby to, że są dla siebie obojętni.

Dlaczego kłótnie w związku są ważne?

To rodzaj komunikacji

Ludzie mają różne temperamenty. Niestety trudno je do siebie dopasować tak, aby obie strony były zadowolone. Kiedy któryś z partnerów jest bardziej skłonny do wszczynania awantur, wówczas może być to spory problem. Dla niektórych kłótnie stanowią rodzaj komunikacji, zwłaszcza jeżeli obie osoby wykazują tendencję do impulsywności. Niestety w takim przypadku konieczne jest postawienie granic lub stosowanie technik relaksacyjnych, gdyż wybuchowe temperamenty mogą również pod wpływem impulsu się rozstać.

Na stronie uwodzenie.org dostępnych jest wiele skutecznych metod flirtu i podrywu – sprawdź!

Rozładowanie napięcia

Praca, obowiązki i stres powoduje dużo napięcia w życiu każdego człowieka. Nieważne, czy związek jest na etapie partnerstwa, czy małżeństwa, kłótnia wpływa oczyszczająco na związek. Rozładowanie kumulowanego napięcia jest bardzo ważne. Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście rozmowa, jednak człowiek ma tendencję do impulsywnych reakcji, które nie zawsze są odpowiednie.

Wzbudzenie namiętności

Wiele osób uważa, że kłótnia to świetny pretekst do tego, aby znalazła się okazja do zgody w sypialni. Kiedy partnerzy przez kilka dni byli na siebie obrażeni i nie odzywali się, wówczas wieczór może być naprawdę namiętny. Niektórzy twierdzą, że wywołują nieporozumienia tylko z tego powodu.

Potwierdzenie psychicznego przywiązania

Osoby, które pozostają w związku, deklarują, że są dla siebie ważne. Niestety słowa nie zawsze o tym świadczą. Fakt wzbudzania kłótni pokazuje, że partnerom zależy zarówno na sobie, jak i na tworzonej relacji.

Dlaczego nie warto unikać kłótni?

Unikanie kłótni to powszechne zjawisko, zwłaszcza wśród osób, które nie mają zbyt ognistego temperamentu. Jeżeli coś jest nie tak, nie warto utrzymywać żalu w sobie, a opowiedzieć o tym swojej drugiej połówce. Często unikanie konfliktu jest powodem rozwodu. To bardzo ważny element nie tylko małżeństwa, ale również partnerstwa.

Od samego początku warto uczyć się dorosłych rozmów, które często nie są przyjemne. Dzięki temu w późniejszych latach drobnostki nie będą stanowiły dużego kłopotu. Pokonywanie konfliktów we wczesnych fazach związku jest dobrą praktyką na późniejsze lata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *